telenovela o ... Marii Emanuele.....

28. února 2008 v 10:33 | feliska |  Naše příběhy
Žila byla jedna velmi chudá žena. Byla velmi krásná a proto o ni měli muži zájem, jmenovala se Juanita Maria Enriketa Hovesová. bývala v jedné malé chaloupce na okraji velkého panství, kde žila zámožná rodina ( podnikala s prezervativy ) i se svými dvěma syny, rodina Alabovova. A když jednoho dne opět popadl mladšího syna (18; byl duševně chorý a občas mu schizofrenická služebná zapomněla dát prášky ) rapl, opřel Juanitu Marii o strom a bylo.........
O mnoho let později...
"Matko(!)......je tady nějaký chlápek co s tebou chce mluvit" vřískla mladá Marie Emanuela Nata Bromelia Hovesova na svou strhanou matku. "Co zas chceš?!" zahučela ona a vrhla na dceru nenávistný pohled. "Co já vím, nějakej úchylák s kloboukem Charleiho Chaplina....je divnej" řekla Marie Emanuela a posmrkla si. Zrádný muž jménem Juan Mario Gomes Alabam, toť on byl...
Juanita Maria: Ha, Juan! (možná postřehnete jistou podobnost mezi výrokem Juanity Marie a legendárního výroku ježibaby: Ha, Ivan! z kultovní pohádky Mrazík)
Marie Emanuela: Kdo to sakra je?
Juan Mario: Přišel jsem si pro dceru!
Marie Emanuela: To je můj otec!
Juanita Maria: Vypadni ty smrade!!!! O jakživa jsi byl zelená mánička ale tohle už vážně přeháníš!
Teď tomu možná nerozumíte, ale já vám to vysvělím. Bylo to tak. Od té doby,co osmnáctiletý, duševně chorý Juan opřel Juanitu o strom, uplynulo už bezmála 17 let... Mezi tím se stačilo udát mnoho věcí. Tyto byly hlavní: 1. Bezprostředně po akci (budeme ji nazývat opření o strom) nahlásila Juanita Juana na policii, ne že by jí to "opření" nějak zvlášť vadilo, ale chtěla vysoudit peníze. Juan tedy strávil osm let ve vězení pro duševně choré. 2. Když ho konečně pustili, dal se na mafiánskou kariéru a při jedné přestřelce mu ustřelili ____ehm...... no víte co, ne?...... no byl z něho prostě kastrát........ a tak se dal na kariéru operního pěvce, kde se zamiloval do jedné pěvkyně, která byla shodou okolností rodačka z jeho města, kam se posléze spolu odstěhovali a kde zjistil, že mladá Marie Emanuela je jeho dcérka a že ho všichni z vesnice nenávidí....... tak poslal manželku na nákupy a vypravil se za svou dávnou láskou.
Mezi tím se Juanita stačila dvakrát vdát, rozvést, mít další tři děti, prodat nejstarší dceru, ukrást nejstarší dceru (když zjistila že ty tři další prcky prostě nezvládne), odstěhovat se, vrátit se, založit firmu s plechovkami na nejmenovaný kofeinový nápoj, zkrachovat a konečně věc podstatná a nejdůležitější: obsadit hlavní roli v romantickém filmu s názvem Sněhurčina vášeň. Tento film, jenž obsadil přední příčky při vyhlašování cen o nejhorší film v galaxii, byl režírován jistou Marií Mcbeasovou, která byla svými přáteli známá jako "zlá, cynická mrcha, která nemá slitování ani před svou tetičkou, která jí v dětství dávala bonbony."... Nikdo jí přece nezaručoval, že na ní pak bude milá, že?... no jisté ale je, že poté, co se Juanita s touto ženštinou spřátelila, výrazně pomohla rodinnému rozpočtu nemalou částkou, jelikož ale byla paranoidní, tvářila se že nemá, jako obvykle, ani vyndru, a mezi tím měla několik set tisíc eur schováno pod parketami ve své světničce a tvářila se jako že nic. Toto nesmyslné konání vždy odůvodňovala jako naprosto správné, oprávněné a tak. Ve skutečnosti to ale byla jen chamtivost a sobectví. Holt, každý jsme jiný. Když se tedy Juan vrátil, zjistil, že mladá Marie Emanuela je mnohem hezčí než její stará mama Juanita, překolagenovaná a přesilikovaná. Sbalil dcérku do kufra a odjeli do Severní Korey na dovolenou. odůvonil to tím, že se tam teď koná největší modelingový festival v Asii za posledních 450 měsíců. Od té doby už je nikdo nikdy neviděl.
Jenom v mallé vesničce poblíž Santiaga se za chladných letních večerů, povídaly příběhy o trojruké holčičce, která se podobala své sestře i matce v jedné osobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama