Září 2007

Pusinky

30. září 2007 v 19:41 | giruska |  Filmy
Dóoooost dobrej film s názvem Pusinky.....člověk si řekne něco sladkýho pro puberťáky něco jako Snomwboarďáci ale opak je pravdou..Pusinky vůbec se název nehodí k děju ale je to dost drsnej film...je to podle pravdy řeknu vám aspoň o čem tam ide
Takže začněme......
Tři 18-ctiletá děvčata Iška, Vendula, Karolína a Iščin brácha Vojtíšek
se vydají na dlouho plánovanou cestu do Holandska.....cesta je ale krutá
pro Išku je to cesta pllná depresí ,pro Vendulu je to cesta plná něčeho neurčitého a pro Karolín je to pár nových příspěvků do deníčku a pro vojtíška je to možnost stát se dospělým
Nebojte se film v mým podání možná vypadá děsivě, ale tento film prostě nejde po¨psat pár věty... a proto to raděj vzdávám a nechám fotky, aby mluvily za mě

Multitasking

24. září 2007 v 16:06 | feliska |  Ženy a muži
Pojem multitasking vychází z počítačové branže, kde znamená, že počítač je schopen v jeden okamžik vykonávat několik úloh. V oblasti lidské je to víceméně stejné - multitasking se používá pro označení schopnosti vykonávat jednu činnost a v duchu se zabývat nějakou další. Ač je to často předmětem různých vtipů, typickým majitelem této schopnosti jsou ženy. Na rozdíl od mužů dokáží myslet na víc věcí zároveň.
U žen jde v tomto případě o vědecky potvrzený fakt, v žádném případě to není tvrzení nějaké feministické organizace, zastánkyň pozitivní diskriminace nebo třeba genderové agentury.
Ženy se opravdu díky specifickému využití mozkových hemisfér dokáží zabývat v jeden moment více myšlenkami nebo činnostmi. A nejde jen o ženy ve vrcholných manažerských funkcích, které velí skupině více či méně schopných zaměstnanců.
Stačí se podívat na každodenní fungování domácností. Zatímco muž, ve své vizi pán tvorstva, sedí a dívá se na televizi, žena kmitá kolem a v jeden moment třeba vaří večeři, žehlí, přemýšlí o zítřejším nákupu a přitom ještě stačí sledovat svůj oblíbený seriál.

Pozor ale na migrény

Schopnost multitaskingu se může jevit jako neuvěřitelná výhoda, jde ale o dvousečnou záležitost. Tato posedlost řešením více problémů naráz se mnohdy stane spíš základem pro úpornou migrénu. Multitasking se může projevit i tak, že přeplní člověku jeho "harddisk" a ten najednou s hrůzou zjistí, že má sice rozděláno několik věcí naráz, ale vyřešenou ani jednu.
Je tedy dobré kombinovat multitasking s "klasickými" metodami, jako je třeba seřazení úkolů od nejdůležitějších po ty s malou prioritou, tvorba poznámek a jejich pozdější vyhodnocení.
A výsledek? Nakonec se tak třeba stanete i vy nepostradatelnými "superzaměstnanci," bez nichž by firma do týdne zkrachovala. Dokážete totiž během pěti minut napsat perfektní obchodní dopis, uvařit pro sebe i ostatní kolegy kávu, uklidnit rozčilené klienty, domluvit si soukromou schůzku a to vše bez toho, že by vás to přivedlo na pokraj šílenství.
ZDROJ: www.novinky.cz

Vlasy od Miloše Formana

19. září 2007 v 17:49 | feliska |  O hippies
Dlouho jsem váhala kam mám tenhle film zařadit... Protože jsem ale usoudila, že v O hippies je toho míň dala jsem to sem....
Mladý a nezkušenný Claude Bukowski odjíždí ze svého rodného města do New Yorku, kde má nastoupit na vojenskou službu. Při prohlíce města se zatoulá do central parku, kde potká jednu hippie skupinku tří kluků a jedné (těhotné) holky, s těma se pak večer totl. zfetuje a ráno odchází... Nebudu vám říkat celý děj (to se klidně podívejte na wikipedii, tam je to ouplně celý) ale je to jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla....fakt super.

Kde udělal pán bůh chybu... :)

13. září 2007 v 13:20 | feliska |  Ženy a muži
Vím, že tenhle název není až tak moc originální... Pro ty, co viděli/četli? Stopařova průvodce po galaxii (je to kniha, která byla svého času velkým trhákem ve vesmíru...)
Mno...jisté je, že tenhle článek by teoreticky měl pojednávat o velké skvrně na světě.....a to mužích... Jestli si někdo myslí, že jsem proti mužům/chlapcm...prostě mužskému pohlaví zaměřená, tak to není pravda... Pokusím se tady napsat pokud možno nestrané informace o rozdílnosti žen a mužů a potom napíšu svůj "straný" postřeh....
Podle sociologického výzkumu Francouzské státní spořitelny máte jako příslušnice něžného pohlaví k penězům jiný vztah než váš milý. Ženy začínají mnohem dříve spořit na stáří, a přestože rády utrácejí, téměř dvě třetiny z nich si bez ohledu na výši platu dávají nějaký peníz stranou.
Osmdesát procent žen označilo mužský přístup k financím za hazardérský a jen jedné ženě z deseti připadá, že muži stojí nohama pevně na zemi. Pánové ale zastávají jiný názor. Více než polovina má pocit, že jejich protějšky příliš a bez rozmyslu rozhazují, zatímco oni k penězům přistupují střízlivě!
ZDROJ: www.super.cz
Motoristka třetího tisíciletí se v některých ohledech liší od motoristky šedesátých let dvacátého století. Tehdy sedělo za volantem o polovinu žen méně než dnes, kdy žena řídí asi každé šesté auto. Nadále však existují rozdíly mezi mužem a ženou v dopravním charakteru a dopravním chování. Odpovědnost za to lze přičíst naprogramovanému osobnostnímu založení i nestejným psychosomatickým procesům probíhajícím v centrální nervové soustavě obou pohlaví.
Tak např. mužský mozek je v průměru o deset procent objemnější než ženský a o sto gramů těžší. Ženy přesto disponují vyšším počtem neuronů a dokonaleji využívají obě hemisféry. Mozek muže v klidovém stavu je zhruba ze dvou třetin aktivní, kdežto ženský z devadesáti procent. Když výzkumníci sledovali pomocí pozitronové emisní tomografie procesy v mozku obou pohlaví, zjistili, že při koncentrovanosti muže na nějakou činnost je v "provozu" menší část mozkové kůry než při soustředěné činnosti ženy, jejíž neurony jsou mnohem čilejší. Ženy snáze kombinují emoce z pravé strany hemisféry s logickým myšlením z hemisféry levé. Emoce u nich, častěji než u mužů, mohou překrývat intelekt a ovlivňovat dopravní chování i reagování.
Vývojová psychologie líčí nápadnější rozdíly mezi chlapci a dívkami, které shledáváme již po půl roce od narození. Holčičky dříve mluví, lépe vyslovují, mají bohatší slovník a brzy čtou. Ve slovních psychologických testech a jemné motorice chlapce předstihnou. Netrpí tolik jako chlapci poruchami vnímání - dysgrafií, dyslexií, dyskalkulií. Chlapci zase vynikají v logickém a početním usuzování, prostorové představivosti a technickém myšlení.

Děvčata jsou asi do dvanácti let tělesně vyspělá jako chlapci, ale s pokračujícím věkem chlapcům přibývají svaly, zatímco dívkám tuk. V celkové tělesné hmotnosti mužů je zhruba 15 procent tuku a u žen 25 procent. V průměru má něžné pohlaví nižší vzrůst, slabší kapacitu plic a srdce v porovnání s pohlavím silným. Navzdory tomu se sportovkyně v mnoha disciplinách takřka mužům vyrovnají. Ženy jsou vytrvalejší a lépe snášejí fyzickou zátěž. Tak např. dokážou běžet maraton bez občerstvení a přeplavat kanál La Manche stejně dobře jako plavci.

V povoláních vyžadujících pohyblivou pozornost, zaměření na více činností a na citlivé rozlišování barev a vůní jsou suverénní ženy. Barvoslepost je u mužů osmkrát častější. V osobnostní struktuře reprezentantek něžného pohlaví převažuje emocionalita, empatie, bohatší a hlubší prožívání, citlivé, až přecitlivělé reagování, oslabenější zátěžová a stresová odolnost. Žena pláče častěji než muž a za slzy se nestydí. Matka chová dítě spíše na levé ruce a otec na pravé.

Úroveň schopností je u obou pohlaví vyrovnaná, avšak ve struktuře jsou patrné odlišnosti. Obdobné je to se stupněm a strukturou inteligence. Jen psychickou výkonnost mívají ženy v určitých vymezených oblastech v průměru nižší než muži. Také motoristická předvídavost nebývá silnou stránkou, ale na druhé straně ji dovedou kompenzovat.

V abstraktním myšlení předčí silné pohlaví slabé, ale v lingvistické inteligenci, ve schopnosti komunikovat jsou muži značně pozadu. Většina žen pronese denně přes dvacet tisíc slov a muž stěží polovinu. Ve schopnosti prostorového vnímání excelují muži, zatímco ženy bývají nepřekonatelné v sociální a interpersonální inteligenci, ve schopnostech vyznat se v mezilidských vztazích, protože disponují citlivými sociálními tykadly, umějí porozumět náladám a motivům druhých, vlastním citům a pocitům, které dovedně využívají v jednání. Cit a intuice u nich vítězí. Partnerka na rozdíl od svého protějšku snáze vnímá a analyzuje informace, zejména neverbální signály.

Zajímavá fakta o rozdílech mezi pohlavími v zachycování zvuků přicházejících z různých stran přinesl poslední (2004) britský výzkum. Pouze necelých třicet procent žen dovedlo úspěšně rozlišit rozmanité zvuky, zatímco počet úspěšných mužů byl dvojnásobný. Nestejný je i dopravní charakter. Tak např. v testu pohotovosti v rozpoznávání rizikových dopravních situací předstihly řidičky v laboratorních podmínkách řidiče, ale v praxi to tak jednoznačné není. Při ověřování prostorové orientace, psychomotoriky a reakčních schopností s převahou vyhráli muži. Přesněji odhadují vzdálenosti mezi auty a jejich rychlost, jistě a bezpečněji předjíždějí a snadněji zaparkují.

Vtipně to komentují Allan a Barbara Peaseovi, autoři bestselleru Proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách (2002): "Ženy přivádí k šílenství muž, který spolehlivě pomocí zpětného zrcátka zaparkuje auto na minimálním prostoru, ale v ledničce nemůže najít máslo. Muži nechápou, že žena nevidí červené světýlko na palubní desce auta signalizující nedostatek oleje, ale všimne si, že v temném zákoutí bytu leží špinavá ponožka."

V rychlosti reagování na zrakové a sluchové podněty jsou muži lepší. Psychická výkonnost bývá slabší u žen. Dlouhotrvající jízda představuje až na výjimky pro něžné pohlaví přece jenom vyšší zatížení. Na kratších tratích do 100 km dosahovaly motoristky téměř týchž parametrů jako motoristé, ale při delších trasách se rychleji unavily. Mají-li však ujeto přibližně stejné množství kilometrů, umějí se v dovednostech mužům vyrovnat. Nemají však sklon se na silnici prosazovat. Soupeření mezi některými řidiči je nevzrušuje a vesměs je pokládají za dětinské riskování. V tom se může projevovat jejich latentní mateřský instinkt, který velí respektovat život.

Řidičky vidí v noci lépe věci na červené straně barevného spektra, ale mívají problémy s rozpoznáním podnětů v dopravním provozu. Mužský zrak má dokonalejší dálkové vidění v užším poli, takže si může při jízdě za tmy být jistější. Střídá- -li se při cestování žena s mužem, pak by muž měl řídit v noci a žena ve dne.

V kritických dopravních situacích stoupá u řidiček podobně jako u řidičů tepová frekvence. Rozdíl je patrný v reagování na tento tlak. Ženy uvolňují nohu z plynového pedálu a mnozí muži dělají opak. I tady se může objevovat archaická tendence vyzívající muže k útoku a ženy k úniku. Prosté jako v pravěku - muž lovil a žena pečovala o zázemí. Muž pod tíhou emocí zaútočí, žena spíše mluví a někdy inklinuje ke kompromisům. A tak ve stresových podmínkách a svízelných situacích, o nichž není v současném hustém provozu nouze, mohou představitelé obou pohlaví "ztrácet hlavu", ovšem pro muže to zpravidla mívá tragičtější následky.
ZDROJ:Havlík - psychologie pro řidiče, nakladatelství Portál
Zlomyslným průpovídkám typu "dlouhé vlasy, krátký rozum", nadobro odzvání. Pomocí srovnání výsledků magnetické rezonance u mužů a žen vědci nezvratně prokázali, že mezi oběma pohlaví neexistují rozdíly ve stupních inteligence. Liší se však především způsobem, jimž u nich probíhají myšlenkové pochody. Podle zjištění týmu odborníku z Kalifornské univerzity v Irvine vedeného Richardem Haierem, jež bylo zveřejněno v časopise NeuroImage, stejné hodnoty inteligenčního kvocientu dosahují obě pohlaví využitím zcela rozdílných oblastí mozku.

Muži do procesu myšlení zapojují především šedou hmotu mozkovou, jež sestává z buněčných jader neuronů a projevuje se u nich daleko aktivněji než u žen. Nemluvě o tom, že jí také mají sedminásobné množství. Příslušnice něžnějšího pohlaví se naopak mohou chlubit desetinásobkem bílé hmoty mozkové, jež obstarává většinu propojení nervových buněk a odpovídá za míru inteligence.

Muži se proto dokáží lépe a plněji soustředit na brilantní zvládnutí jednoho daného úkolu, zatímco ženy jsou naopak schopny pospojovat řadu dílčích informací v kompaktní celek. Sídlo jejich inteligence přitom leží převážně ve frontálním mozkovém laloku, k jehož poškození nezřídka dochází i při víceméně běžných úrazech nebo nehodách. Proto také mají naprosto totožná poranění horší a trvalejší následky pro ženy než muže.

Nejnovější výzkum amerických vědců vlastně naznačil i cesty, jimiž by pomoci rozvinout nové terapeutické metody, při nichž by se už předem přihlíželo k rozdílnosti obou pohlaví.
ZDROJ:Plus
Mno, je to trochu dlouhý, ale rozhodně zajímavý.... A teď moje osobní postřehy... a jelikož jsem holka, což už si možná někdo všiml... budu "obhajovat" holky...
Podle mě jsou totiž kluci moc soupeřiví. Chápu že to nejspíš budou mít v té genetické výbavě nebo jak se tomu říká, ale stejně mě to sere, jelikož jako člověk velice mírný, mám prostě nechuť ke sporům... Dobře dobře, kdéo mě znáte, víte že se dokážu hádat, ale není to hádání v pravým slova smyslu, spíš "mám taky svoji pravdu" (pomáda 2, závěr). Kdežto kluci ne, jsou schopni hádat se kvůli takovým pitomostem, že to snad není možný. Další věc co mě na nich štve je jejich nezdolné EGO. Někdo by zase mohl namítnout, že holky mají taky ego, ale je jenom málo holek co znám a vyrovnají se v tom klukům. Ti se totiž snaží prosadit vždy a všude. Ve škole, v práci, v rodině. Je jedna vtipná věta : Maminka má vždycky pravdu a pokud ne platí pravidlo 1. dobře, tohle je možná pravda, ale starostlivé matky k tomu většinou vede mateřský instinkt a nebo je to prostě semetrika kterou baví všechny komandovat... kdežto chlapi... Někteří mají svoje ego pečlivě schované a vytahují ho jen naokraj, ale vevnitř pracuje na plné obrátky. Další typ je ten, co se prosazuje pořád a všude... Jsou to většinou muži na vedoucích pozicích, úspěšní ředitelé, vedoucí... a nezáleží na tom, jestli je to prezident nejúspěšnější firmy přes počítače (tohle opravdu nebyla narážka na Billa Gatse) nebo vedoucísamoobsluhy ve dvě stě členné vesnici. Troufám si tvrdit, že vědomí (často mylné) vlastní důležitosti je stejné. Netrvrdím to ale o všech mužích, pevně věřím, že jednou objevím nějakého, co nebude takový ani takový... Ale to už by zase nebylo ono, že?
Všecno co mi leží na srdci na tohle téma jsem sem nenapsala, takže možná bude pokračování.... Jestli mě teda kluci neukamenujete....

Elyonova země-Temné Hory kniha 1.

13. září 2007 v 12:51 | giruska |  Knížky
Napsal ji Patrik Carman...a teda dóost se mu povedla
když sem si ji počovala v knihovně nevěřila jsem, že tuto knížku budu mít přečtenou do 3 dnů...a to sem četla ve dne v noci a nemohla sem od ní odejít...
Hlavní postavou je 12-letá Alexa, kerá tráví prázdniny s jejím otcem v jednom ze 4 měst Bridewellu. Tyto města jsou spojeny velmi vysokými hradbami, za kterými číhá možné nebezpečí. Bridewell je hlavní město, které sídlí uprostřed. Je v něm velmi zajímavá knihovna, ze které jde vidět za hradby. A to jenom z Alexina pokoje. Toho Alexa náležitě využívá. A jednou se dostane za hradby, kde nalezne mnoho živých i zvířecíh přátel. Díky nimž zachrání Bridewell a další města.

Borka KT Tunstall

11. září 2007 v 17:33 | feliska |  Hudba
Mno....... Chtěla jsem sem dát i její biografii, ale nic jsem nenašla.... tak alespoň fotky.....:)

Mapa krajů čr

9. září 2007 v 17:47 | giruska |  Zbytky a zbytíčky
jen pro vás

Jména

9. září 2007 v 17:43 | giruska |  Zbytky a zbytíčky
Takže dost dlouho sem tady nic nedala...za což se omlouvám hlavně felisce..ale nebyla sem po ruce =) ale našla sem stránku kerá by mohla někoho dost zajímat...je to stránka o jménech..význam jmen..četnost jmen a tak...mě se tam líbí takže pokud chcete juknite tadyk

Reklamní triky

9. září 2007 v 14:23
1)Akce….->Když je nějaké zboží za svoji cenu dlouhodobě neprodejné,stačí vedle této ceny napsat cenu mnohem vyšší a přeškrtnout ji tlustým fixem...
2)Akné…->Jediné místi,kde se je daří totálně vymýtit,je televizní reklama…Pupínky se tam zázračně ztrácejí právě v čas před velkým rande…Možná proto že byly před tím ve studiu špatně nalepené..
3)Aktimel…->Syrovátka...Mimochodem,nápad prodávat draze a po malých dávkách odpad,který se dříve vyléval do kanálů,je geniální…!
4)Aloe vera…->Všelék…Rostlina univerzálním užitím,zejména v kosmetice…Prodá přípravek jakékoliv chemického složení…Když do něj přidáte aloe vera,budou se lidi mazat i olejem z friťáku…
5)Aminokyselina….->Věc,kterou udajne obsahuji všechny sampony…Vyrobce uz ale asi zapomel dodat,ze pokud chcete s pomoci aminokyseliny svým vlasum prospet,musite ten sampon snist,aby měli jak se chemicky navazat…
6)Bez cukru…->Většina potravinarskych vyrobku je bez cukru…A pokud nejsou, stejne se to o nich tvrdi…Prijde doba kdy u cukr moucka bude bez cukru…