Únor 2007

Pokusím se sehnat vše

28. února 2007 v 19:38 | Giruska |  Písničky na přání
Napiště kterou písničku mám sehnat. Pokud budete chtít pokusím se sehnat i text a překlad!!!!!!!!!!!!
Tak napište do komentářů.....zanechte odkaz na váš mail bo blog či webku já bych se vám do 5 dnů měla ozvat jestli sem písničku sehnala bo ne-e....jestli sem ju našla tak ju nandete v rubrice hudba!!! Tak zatím páááááááááááá

Fergie-London Bridge-text

22. února 2007 v 17:23 | Giruska |  Hudba
Fergie - London Bridge
Oh shit, oh shit, oh shit

When I come to the club, step aside
Pop the seats behind me in the line
V.I.P cause you know I gotta shine
I'm Fergie Ferg let me love you long time

All my girls get down on the floor
Back to back drop it down real low
I'm such a lady but I'm dancing like a ho
cus' u kno I don't give a fuck
So here we go!

How come every time you come around
My London London Bridge wanna go down
Like London London London
Wanna go down like
London London London
We going down like

How come every time you come around
My London London Bridge wanna go down
Like London London London
Wanna go down like
London London London
We going down like

Drinks start pouring
And my speech start slurrin
Everybody start looking real good

The Grey Goose your girl feeling loose
Now I'm wishing that I didn't wear these shoes(I hate heels)
It's like everytime I get up on the dude
Papparazzi put my business in the news
And Im like get up out my face
[Oh shit]
Before I turn around and spray your ass with mace
[Oh shit]
My lips make you want to have a taste
[Oh shit]
You got that? I got the bass!

How come every time you come around
My London London Bridge wanna go down
Like London London London
Wanna go down like
London London London
We going down like

How come every time you come around
My London London Bridge wanna go down
Like London London London
Wanna go down like
London London London
We going down like

When I come to the clubs, step aside
Pop the seats behind me in the line
V.I.P because you know I gotta shine
I'm Fergie Ferg let me love you long time

All my girls get down on the floor
Back to back drop it down real low
I'm such a lady but I'm dancing like a ho
Because you know what, I don't give a fuck
So here we go!

How come every time you come around
My London London Bridge wanna go down
Like London London London
Wanna go down like
London London London
We going down like

How come every time you come around
My London London Bridge wanna go down
Like London London London
Wanna go down like
London London London
We going down like

Tak teď zas něco o mně :))

20. února 2007 v 19:01 | Feliska |  Něco málo o nás
Takže, vlastním jménem jsem Andrea, miluju Irsko, skřítky, víly a samozřejmně moji kolegyni Pavlušku bez které by byl můj život temný a šerý..............
A pokud by vás zajímaly příčiny vzniku pseudonymu Feliska, který vznikl speciálně pro tento blog..........................................tak to je jedno moc milé zvíře, kterému se prý podobám....tak pozor na mně!!! jo a taky miluju opice....Chápavý ocas předností!
Jsem mírně absurdní a taky prý zvláštní, divná, jiná? Já jsem prostě já...ani rock, ani pop, ani punk ani metal, ani hip hop ani emo... no dobře, už jsem o sobě párkrát řekla, že jsem rockerka... vidíte? nedá se mi věřit... kdo to kdy zkusil, tak zatím vždycky ztroskotal:)
Sex Pistols, Guns N´Roses, The White Stripes a Gaia Mesiah.... nemůžu vysvětlit, jak se zrvna dneska večer tito dostaly do mé čtyřky vyvolených, ale už to tak je... užívejte zbytku dne a pááá

Asonance

20. února 2007 v 18:31 | Feliska |  Hudba
Skupina Asonance jejedna z nejlepších, co můžeme na české scéně z irského folku mít. Téměř každoročně vystupují na keltském festivalu Beltine. Takže pokud se někomu zasteskne po zelených kopečcích smaragdového ostrova, vvřele doporučuji romantickou ( Foggy Dew), někdy akční (Vikingové), a i smutné výpovědi z minulosti (Čarodějnice z Amesbary) určitě si tuhle fenomenální skupinu poslechněte.
1976
Na pražském gymnáziu Jana Nerudy vzniká jádro skupiny ve složení Jan a Pavel Lašťovičkovi, Milan Štěrba a František Korecký. Pavel (kontrabas) vydrží ve skupině 10 let, František (kytara, zpěv) s přestávkami až do roku 1993. Jan Lašťovička (vedoucí; původně kytara, zpěv) a Milan Štěrba (zpěv) jsou ve skupině dodnes. Původní repertoár skupiny je směsí folku a country, později pod vlivem Joan Baez přicházejí na scénu americké a britské balady, které skupinu nasměrují k lidové hudbě britských ostrovů.
1977
Do skupiny přichází Eva Fibingerová-Schneiderová (zpěv), která vydrží až do roku 1980, a Denisa Vondráčková (kytara, zpěv), jejíž alt a vokální aranže postupně dotvářejí zvuk vokální sekce skupiny do dnešní podoby.
1978
Honza přivádí do skupiny Blanku Štejfovou, a posiluje tak nejen vokální sekci, neboť Blanka se později stane Lašťovičkovou. Ve finálovém kole "Písní dlouhejch cest 1978/79" obsazuje skupina 2. místo.
1980-1985
V roce 1980 do skupiny přichází Petr Vacek (zpěv), který se ujme basových partů. Jeho první období ve skupině je ukončeno emigrací do USA v roce 1984. V roce 1985 jej nahrazuje Roman Slaboch, který je u skupiny dodnes. Petr se z emigrace vrátí zpět do skupiny až po roce 1990. Ve skupině krátce pobudou zpěvačky Renata Bělorová, Yveta Kasalická, Veronika Glyknerová, Alena Charvátová a Vendula Hugová, načas ve skupině působí i Jan Hugo (flétna). V roce 1982 přichází a dodnes zůstává Jan Ráb, jehož housle posunou instrumentální zvuk skupiny dále směrem k Irsku.
1985-1990
V této pětiletce pobývá ve skupině i druhý houslista Jiří Nohel; zvuk zdvojených houslí či houslových dvouhlasů je pro toto období charakteristický. Instrumentální sekce se postupně propracovává k dnešnímu zvuku; v roce 1985 přichází Marta Fiklíková (později Nollová) a její flétny; kontrabas Pavla Lašťovičky je v roce 1986 nahrazen nejprve kontrabasem a poté baskytarou Luboše Picka, od konce roku 1989 umožňují klávesy Mirko Rokyty simulovat trubky, cemballa, akordeon i piano. Především však v roce 1985 přichází do skupiny absolventka pražské konzervatoře Hanka Horká (zpěv) a stává se hlavním trumfem vokální sekce. Demokazety z let 1986 a 1989 ukazují, že repertoár skupiny byl již ve druhé polovině 80. let vyhraněný, některé písně a skladby jsou na repertoáru Asonance dodnes.
1990-1992
Začíná vydávací období Asonance. Nejprve je v domácím studiu Jirky Dospěla, tehdejšího dvorního zvukaře skupiny, nahrána demokazeta Asonance 1990, která se stala generálkou na projekt "Dva havrani". Ke skupině přichází Jirka Matějček jako manažer. Se skupinou spolupracuje Rory Allardice (Skotsko) a má s ní několik společných vystoupení. Na jaře 1992 se skupina noří do studia Bevox Petra Benesche a Míry Formánka (známých to zvukařů z Petynky), kde v období květen - červen nahrává první studiové album "Dva havrani", vydané v roce 1992 pouze na kazetě. V listopadu hraje skupina při živém přenosu pořadu Tobogán. Dlouhodobý pracovní pobyt Milana Štěrby v zahraničí oslabí jeho aktivity u skupiny v tomto období.
1993-1994
Ze zahraničí se vrací Milan Štěrba a z emigrace Petr Vacek. Skupina začíná více koncertovat, vyjíždí i do zahraničí, z toho dvakrát na festival skotské a irské hudby do Poznaně. Zajímavé podněty přinese rovněž studijní cesta do Irska v létě 1994. Druhý projekt skupiny nese název "Duše mé lásky". Album je natáčeno opět ve studiu Bevox v březnu-červnu 1994 a vychází opět pouze na kazetě. Jeho kmotrou se stává na koncertě 16.11.1994 ve Stodůlkách Zuzana Hanzlová ze skupiny C&K Vocal. Nástrojový park skupiny posílí originální irské buzuki a svislý buben z kozlí kůže bodhrán (čti "bourón").
1995
Obě předchozí alba skupiny vycházejí na společném CD "Asonance 1&2", které je představeno na koncertě v Městské knihovně 20.4.1995. Skupina vystupuje ve "Snídani s Novou". Začíná spolupráce s Tomášem Křivánkem a jeho "Bratrstvem Keltů", skupina se účastní premiérového ročníku slavnosti Beltine - 30.4.1995 ve Žďáru nad Sázavou. Skupina vystoupí v předsálí Lucerny při slavnostní premiéře filmu "Rob Roy". V létě vyjíždějí do Irska Honzové Lašťovička a Ráb a Mirko Rokyta, aby se aktivně zúčastnili letní školy a festivalu. Příchod irských loketních dud, na které hraje J. Lašťovička, znamená další kvalitativní skok ve zvuku instrumentální sekce. V druhém pololetí roku je založen "Klub přátel Asonance", který se vyvinul z původní databáze adres těch, kteří si přáli být informováni o vystoupeních skupiny. Pro členy klubu začíná vydávání "Zpravodaje". V závěru roku přichází opět na řadu studio Bevox. Po předchozích zkušenostech se skupina rozhoduje své třetí album produkovat vlastními silami.
1996
17. března představuje koncertem v divadle "U Hasičů" skupina své třetí album "Čarodějnice z Amesbury" (CD i MC), které slavnostně pokřtí velvyslankyně Irska paní Marie Cross. Distribuce alba se důstojně ujímá Bratrstvo Keltů a Tomáš Křivánek; v jejich péči se album rázem dostává na první místo z hlediska počtu prodaných kusů v prodejně Folk&Country v Seifertově 13 v Praze a vydrží tam tři měsíce. S výjimkou prázdnin, kdy prodejnost ovlivňují letní festivaly, se "Čarodějnice" drží v první desítce po celý rok. V květnu vyprodá skupina divadlo ABC při oslavách 20 let svého trvání. Skupina již tradičně obsadí slavnost Beltine, v létě vystoupí na festivalu Zahrada 96 ve Strážnici a na podzim podruhé vyprodá ABC svým samostatným recitálem. Pět podzimních premiérových skladeb předznamenává přípravu nového projektu. Se skupinou hostuje Bohouš Sýkora, hráč na irské buzuki.
1997
Asonance zahajuje nový projekt, rozplánovaný na podstatnou část roku 1997. S počátkem roku začínají aranžérské práce, studiové práce jsou zahájeny o dva měsíce později. 19.2. natáčí skupina televizní pořad "Zahrada" v Malostranské besedě a svátek sv. Patrika oslaví společným vystoupením s Irish Dew, Naholou 25 a Kukulínem v klubu Belmondo 15. března. Bohouš Sýkora se stává dvanáctým členem skupiny. V květnu se uskuteční první večer pro členy Klubu přátel v Mlejně ve Stodůlkách, ze kterého pořídí Petr Benesch živou nahrávku. Skupina hraje na třetím ročníku slavnosti Beltine (100% účast na této slavnosti) a vystoupí v samostatném 90minutovém recitalu na Zahradě 97. Irské dudy Honzy Lašťovičky jsou rozšířeny nákupem regulátorů - dodatečných píšťal, které hráč drží na klíně. V září a říjnu pokračují intenzivně práce na novém albu, které skupina křtí na slavnostním koncertu v Edenu, dne 2.listopadu v 19:00. Kmotrou alba se opět stává paní Marie Cross, irská velvyslankyně v ČR. Koncert vejde do dějin jako totálně přeprodaný (špatná dohoda mezi prodejci). Za zmínku stojí úspěšný koncertv Dělnickém domě v Brně. Sezonu zakončuje tradiční vánoční koncert ve Stodůlkách.
1998-99
Během jara je dokončeno v roce 1997 natočené živé album "Asonance Live", které pokřtí 21.6.1998 na koncertě pro členy Klubu přátel Asonance ve Stodůlkách pan Aidan O'Hara, irský kuturní atašé v ČR. Klub přátel Asonance fúzuje s Bratrstvem Keltů. Skupina vyvíjí zatím nejvyšší koncertní aktivitu, především mimo Prahu (Prachatice, Beroun, Příbram, České Budějovice, Liberec, Brno), účastní se tradičně obsazovaných festivalů (Beltine, Zahrada). V roce 1998 též poprvé též vystoupí na Prázdninách v Telči, vystoupí v aule Karolina na oslavách založení VUSu (spolu s Heurékou, Spirituál Kvintetem atd.). Archiváři skupiny počátkem roku 1999 s uspokojením konstatují, že všech nosičů všech alb skupiny se od roku 1992 prodalo již 20000 kusů a že všechny samostatné koncerty skupiny za poslední tři sezony byly vyprodány. Petr Vacek na vlastní žádost omezuje své působení u skupiny na příležitostné hostování. Úspěšně pokračují práce na Velkém zpěvníku Asonance, který vychází v létě 1999 v nakladatelství Folk&Country. Skupina shromažďuje materiál na své šesté album, jehož natáčení je naplánováno na přelom let 1999 a 2000.
2000
Již v březnu roku 2000 jsou zahájeny nahrávací sekvence ve studiu Bevox a skupina intenzivně pracuje na novém studiovém projektu, který je pojmenován po titulní skladbě - skotské baladě Alison Gross. Album je dokončeno začátkem května a pokřtí ho slavnostně Jiří Moravský Brabec 23. května na koncertě v Brně a následně Jiří Černý na koncertě v pražském divadle ABC 28. května.
2001
V tomto roce Asonance slaví 25 let svého trvání a to na slavnostním koncertě v KD Eden v Praze, kde 800 diváků nadšeně tleská nejen jubilantům, ale také hostující taneční skupině Rinceoirí.
2002
Významnou událostí v roce 2002 byl koncert Asonance v Jízdárně Pražského hradu, který zahajoval festival Vítání jara a navštívilo jej kolem 900 diváků. Tento rok přináší ale také personální změnu - zpěvák Milan Štěrba odchází pracovat do Švýcarska a jeho místo po nějaké době zaujímá Petr Bohuslav, známý a oblíbený komentátor Country rádia a vedle toho také kapelník skupiny Folklok. Už koncem roku 2002 začínají práce na novém studiovém albu s názvem Vzdálené ostrovy.
2003
Začátek roku je ve znamení intenzivního nahrávání a míchání 17 nových písní alba Vzdálené ostrovy. Koncem dubna je práce ve studiu Bevox u konce a nové CD putuje do výroby. Slavnostní křest se odehrává opět dvakrát. Poprvé křtí Jiří Moravský Brabec v Brně 8. dubna a o dva dny později Velvyslanec Irska pan Joseph Hayes v Praze v KD Eden.
2004
Nový repertoár Asonance si žádá rozšíření perkusní sekce a do skupiny je proto přizván renomovaný bubeník Aleš Zimolka, který obsluhuje vedle různých bubínků hlavně digitální bicí zařízení Yamaha DD55. Na první polovinu roku odjíždí pracovně do Kanady baskytarista Luboš Pick. Za něho hbitě zaskakuje ostřílený basák Mirek Sebera ze spřátelené skupiny Folklok.

Super irské sušenky!!!!!!!!

20. února 2007 v 18:15 | Feliska |  Cestopisné
Tak nevím, jestli je to právě toco by jste tady čekali, nebo chtěli najít, ale iromily to určitě potěší!!!
PS: ty sušenky sou fakt moc dobrý, mám to vyzkoušený....nejlepší sou za studeného pošmurného večera s irským čajem :-)))
Irské domácí máslové sušenky
Příprava: 25 minut
Tepelná úprava: asi 15 minut
Počet kusů: 16
2 hrnky hladké ovesné mouky
1 hrnek hladké mouky
½ lžičky jedlé sody
¼ hrnku pískového cukru
180 g másla
1 hrnek hladké ovesné mouky navíc
1. Troubu předehřejeme na 200 st.C. Tukem lehce vytřeme rovný plech.
2. Do velké mísy dáme ovesnou mouku, prosejeme hladkou moukou, přidáme sodu a cukr a vše promícháme.
3. V rendlíku rozehřejeme máslo, přilijeme ho do mísy a dobře zamícháme. Směs vyklopíme na zbývající ovesnou mouku a vypracujeme těsto.
4. Vyválíme placku vysokou 1 cm a rozkrájíme ji na 16 kousků. Sušenky rozložíme na připravený plech a vidličkou propícháme. Pečeme je asi 15 minut, až jsou zlatavé a křupavé. Potom je necháme na plechu vychladnout.
Poznámka: Sušenky můžeme připravit také bez cukru, a pak se dají použít jako podklad pod pikantní pomazánky.

Irsko

17. února 2007 v 12:51 | Giruska |  Cestopisné
Rock of Cashel je nádherně dochovanou pevností vypínající se na skále , vysoko čnící nad okolní krajinu . Pevnost v hrabství Tipperary po tísice let sloužila jako symbol královské a kněžské moci. Do jedenáctého století zde sídlili munsterští králové, včetně nejvýznamnějšího krále Irska - Briena Boru. V jedenáctém století byl Rock of Cashel předán církvi .Církevní rozvoj trvá až do roku 1647, kdy jeho asi kolem tří tisíc obyvatel bylo zmasakrováno Cromwellovými vojsky. Následně opatství zůstalo opuštěné. Dnes se těší nesmírnému zájmu turistů , Cormacova kaple se totiž řadí k jedné s nejlépe zachovaných románských pamětihodností Irska.

Parfém-příběh vraha

16. února 2007 v 10:11 | giruska |  Filmy
  • Režie: Tom Tykwer
  • Hrají: Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Andrés Herrera
  • Scénář: Andrew Birkin, Bernd Eichinger
  • Kamera: Frank Griebe
  • Hudba: Reinhold Heil, Johnny Klimek, Tom Tykwer
Německý režisér Tom Tykwer, který si udělal jméno moderními příběhy jako Lola běží o život, se tentokrát odvážně pustil do historického románu Patricka Süskinda, o němž se tvrdilo, že je nezfilmovatelný.
Jean - Baptiste Grenouille (Ben Whishaw) je výjimečný. Svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů. Při jeho narození matka zemřela. Jak se protloukal tvrdou realitou, přišlo o život ještě několik lidí - doposud nezávisle na jeho činech. Kdyby nedošlo k osudovému setkání s krásnou dívkou, prodávající ovoce, pravděpodobně by nenalezl smysl svého bytí. Ovšem ženská vůně jej natolik okouzlila, že si sám sobě vytyčil cíl - naučí se uchovávat ženskou vůni a stvoří ten nejúžasnější parfém na světě. Od chvíle, kdy v Paříži zachytil neznámou vůni, jí je naprosto posedlý. Tehdy se za ní hnal rušnými ulicemi, dokud neobjevil zdroj - krásnou nevinnou dívku. Své pokusy nejprve provádí u parfumérského mistra (Dustin Hoffman), a když zjistí, že víc už ho starý pán nenaučí, vydá se do prosluněné Provence, kde jeho nos uchvátí andělská dcera bohatéhovdovce (Alan Rickman).
Grenouillova cesta rozděluje děj do dvou různorodých částí, kupodivu to však příliš nevadí. V první,temné a ušmudlané, spolu s podivným skrčkem poznáváme jeho schopnosti a necháváme se zavést do úchvatné říše vůní. Ve druhé, překypující jasnými barvami, se zase otevírá malebný svět jako vystřižený z Amélie z Montmartru, pouze s tím rozdílem, že v něm řádí ,Jack Rozparovač', který zabíjí krásky a tvoří své zrůdné dílo - dokonalou vůni. Jenom škoda, že vyprávění občas ztrácí tempo − dvě a půl hodiny jsou na Příběh vraha zkrátka trochu moc. A to přesto, že antihrdina, jemuž je cizí veškerý cit a to, co nemá pach,pro něj neexistuje, je natolik děsivý i geniální zároveň, že i když nevzbudí vaše sympatie ani soucit, bude vás přitahovat - a budete netrpělivě čekat, jak jeho počínání dopadne.
O hlavních hercích a herečkách v tomto filmu najdete v rubrice Herci a Herečky.

Tak třeba o mně :-***

11. února 2007 v 12:21 | Giruska |  Něco málo o nás
Ahojik,
všichni co potřebujete nějaké téma na referát bo Vás něco zajímá a zabloudili jste až sem k nám!!!!!!
Takže jak začít hm no menuju se Pavla a chtěla sem mít taky něco svého v tomto případě blog.
No ale tak třeba věřím na skřítky, elfy, víly, andělé a na celý spiritismus!!!!! Říká se, že skřítci se nacházejí hlavně v Irsku takže tady bude mnoho článků, fotek a zajímavostí o těchto tématech!!!!
Mám ráda Ájussku je to moje zlatko!!!!
Pokud se Vám tady líbilo tak přiďte zas!!!
Můj mail je lesni.vila1@seznam.cz tak pááááááááááááááá
P.S.: Změnila sem si přezdívku na Giruska ............................. no asi proto že sem ráda originální a budu to používat jedině tady na našem blogu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akon feat Eminem-Smack that-text

11. února 2007 v 11:05 | Giruska |  Hudba
Akon feat Eminem-Smack that-text
Shady
Konvict
Upfront
Akon
Slim Shady
I see the one, because she be that lady! Hey!
I feel you creeping on, I can see from my shadow
Wanna jump up in my Lamborghini Gallardo
Maybe go to my place and just kick it like tabo
and posibbly bend you over look back and watch me
[Chorus (2X)]
Smack that all on the floor
Sm

Prosím poraďte mi v anketách

10. února 2007 v 20:53 | Giruska |  Ankety
Tady mi prosím poraďte ať se podle toho můžu zařídit!!!!!!!!!
A nebo hlasujte v různých anketách!!!!!